Kategorie
Aktualności

POWSTANIE STRAŻY NARODOWEJ

Tuż po zapadnięciu wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci byliśmy świadkami wybuchu wściekłości ze strony skrajnie lewicowych środowisk. Frustracja i agresja proaborcyjnych aktywistów i organizacji feministycznych, wspieranych przez działaczy ruchów propagujących ideologię obróciły się przeciwko Kościołowi katolickiemu. Na wojnie przeciwko wartościom reprezentowanym przez cywilizację łacińską stał się On celem ataków. Byliśmy świadkami licznych profanacji i ataków na najświętsze dla Polaków wartości. Widzieliśmy akty wandalizmu, słuchaliśmy obelg i wyzwisk rzucanych pod adresem katolików – kapłanów i wiernych.

Wobec zagrożenia atakami skrajnie lewicowych bojówek i eskalacji agresji ze strony środowisk otwarcie zwalczających wiarę katolicką i wartości narodowe, my – wierni Kościoła Katolickiego rozpoczęliśmy stanęliśmy na progach naszych świątyń by bronić warszawskich kościołów przed profanacją. Nie godząc się na barbarzyństwo na naszych ulicach, zorganizowaliśmy grupy obrońców ochraniających święte dla nas miejsca.

W odpowiedzi na potrzebę utrzymywania stałej ochrony, profesjonalizacji działań i organizacji obrońców na terenie całego kraju Robert Bąkiewicz – Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości, a także Redaktor Naczelny Mediów Narodowych powołał Straż Narodową.